Firma

Nasza siedziba znajduje się w centrum Polski w Pabianicach w województwie łódzkim. W przetwórstwie tworzyw sztucznych mamy ponad 25-letnie doświadczenie, specjalizujemy się w produkcji wyrobów dla budownictwa, głównie akcesoria do produkcji i montażu okien PVC. Posiadamy park maszynowy w postaci wtryskarek, wytłaczarek, oraz wyspecjalizowaną narzędziownie gdzie we własnym zakresie produkujemy formy wtryskowe i głowice do wytłaczania.

Historia...
Okres własnej działalności rozpoczął się w 1984 roku, gdzie Zdzisław Ornaf otworzył jeden z pierwszych prywatnych skupów surowców wtórnych w Łodzi, oraz zapoczątkował ówczesną selektywna segregacje i przetwórstwo tworzyw sztucznych, obecnie zwanym RECYKLINGIEM
W roku 1989 rozpoczęliśmy dynamiczny rozwój produkcji na wtryskarkach i wytłaczarkach. Uruchomiliśmy własną narzędziownię. Wdrażanie coraz to nowszych  produktów pozwoliło sprostać oczekiwanie rynku oraz rozpocząć współpracę z nowymi klientami. Powiększaliśmy swoją bazę transportową, nasze produkty zyskały zasięg ogólno krajowy.
 
W roku 2001 odczuliśmy potrzebę stworzenia nowej firmy SORPLEX Sebastian Ornaf, nowe produkty z branży stolarka okienna bardzo szybko zyskały na popularności. Już w dwa lata od powstania firmy mieliśmy pełna ofertę asortymentu potrzebnego do produkcji okien. Obecnie współpracujemy z wieloma firmami na terytorium Polski, nasze produkty cieszą się dużym zainteresowaniem również na Litwie, Estonii, Czechach, Słowacji, Węgrach, Chorwacji, Rumuni, Hiszpanii.